Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 10:02 Bu haber 33307 kez okundu
 
2018 Mywin İçin Yatırım Yılı Olacak
Mywin'in 2017 yılı çalışmaları ve 2018 Yılı hedefleriyle ilgli Ebubekir Bekli'den bilgiler aldık.
PENCERE CEPHE Haberi
2018 Mywin İçin Yatırım Yılı Olacak

MywinMywin'in 2017 yılı çalışmaları ve 2018 Yılı hedefleriyle ilgli Ebubekir Bekli'den bilgiler aldık.

 

2017 Yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz, ne gibi çalışmalar yaptınız?

 

Mywin markasıyla Pvc profil imalatı yapıyoruz, destek sacı ve açık profil imalatımız var. Ayrıca, yine Mywin markasıyla hazır doğrama imalatı yapıyoruz.

 

2017 Yılında, İhracat açısından, özellikle ilk altı ayda ciddi bir ivme yakaladık. İkinci altı ay ilk altı aya göre biraz daha yavaş geçti.

 

İstanbul'da yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

 

İstanbul'da üç projeye devam ediyoruz. İstanbul'da profilden ziyade, proje ağırlıklı çalışmalar yapıyoruz. Halkalı'da 280 dairelik projemiz devam ediyor, Kağıthane'de 110 daire ve Eyüp'te 100 daire teslim aşamasına gelmek üzere.

 

Hazır pencere konusunda montaj bayilikleri oluşturuyor musunuz?

 

İç Anadolu, Kayseri ve civarında ağırlıklı olarak montaj bayilerimiz var. Satışlarımızın büyük bölümünü montaj bayilerimizle yapıyoruz. Montaj bayilerimizin sayısı günden güne artmaktadır.

 

Büyük inşaat firmaları tarafından tanınır durumdayız. İnşaat firmaları güven, kalite ve işi teslim edebilme odaklı çalışıyorlar. Biz de bu konuda sorunsuz bir şekilde hizmet veriyoruz.

 

Hangi ürünlerin ihracatın yapıyorsunuz?

 

Körfez ülkelerine ve Türki Cumhuriyetlere hazır pencere ve profil gönderiyoruz.

 

2017 Yılında en çok talep gören ve tercih edilen ürünleriniz neler oldu?

 

2017 Yılın özellikle hazır doğrama satışı, profil satışına göre daha iyi bir ivme kazandı.

 

2018 Yılı için hedefleriniz ve yapmayı planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

 

2018 Yılı içerisinde,  inşaatı bitmek üzere olan yeni fabrika binamıza taşınacağız. Şuan 7.000 m² kapalı alanımız var. Ayrıca büyük bir idari bina yapıyoruz. Yeni fabrikamızda imalat kapasitemizi daha da büyüteceğiz. Şuan da hazır pencere bölümünde, mevcut kapasitemiz dolmuş durumda. Daha iyi hizmet verebilmek, daha rahat çalışma alanı oluşturmak ve yeni müşteriler kazanmak için pencere bölümünün imalat kapasitesini arttıracağız.

 

2018 Yılında, 80 lik veya 86 lık yeni bir seri çalışmamız var. Kalıpları için görüşme  ve karar aşamasındayız. İnşallah yeni serimizi 2018 yılının ikinci yarısında piyasaya sunmuş olacağız.

 

Ekonomi Bakanlığı'nın öncülük ettiği, Kayseri'de Organize Sanayi Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu URGE programına, 24 sanayici firma ile birlikte dahil olduk. Bu program dahilinde önümüzdeki üç sene, her sene üç adet yurt dışı fuarına katılım gerçekleştireceğiz. İlk olarak Ekim ayında düzenlenecek olan Meksika Fuarına katılacağız.

 

Sektörümüzde karşılaştığınız problemler ve çözüm yolları hakkında görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?
Sektördeki iş ortaklarımızdan, fiyatla rekabet noktasında biraz şikayetçiyiz. CO-EX Malzeme ilgili geçmiş röportajlarımızda da şikayetlerimizi dile getirmiştik. Bu malzeme yurt dışında özellikle Avrupa'da, geri dönüşüm ve çevre dostu malzeme olarak kullanılıyor. Fakat, biz ülkemizde kaliteyi bozma ve fiyatı düşürme olarak kullanıyoruz. Bu durumun da yurtdışı pazarında Türk malının, ismini ve vizyonunu zedelediğini düşünüyoruz. İhracatı memleket meselesi olarak yapmamız lazım. Kendi cebimize kazanacağımız paradan çok, ülkemize, ne getireceğine, ne menfaati olacağını düşünmemiz gerekir.

 

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya öne çıkarmak istediğiniz bir konu var mı?

 

2018 Yılının sektörünüz açısından daha iyi geçeceğine inanıyoruz.

Kaynak: (TD) - Tedarik Dergisi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı