Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 10:15 Bu haber 23021 kez okundu
 
Avrasya Tüneli’ne 11’inci Uluslararası Ödül
Avrasya Tüneli, Arup ile birlikte enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği proje ile İngiltere’nin en saygın mühendislik dergisi New Civil Engineers tarafından “Bakım ve Yenileme Metodu” dalında ödüle layık görüldü.
YAPI Haberi
Avrasya Tüneli’ne 11’inci Uluslararası Ödül

Avrasya Tüneli’ne 11’inci Uluslararası ÖdülAvrasya Tüneli, Arup ile birlikte enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği proje ile İngiltere’nin en saygın mühendislik dergisi New Civil Engineers tarafından “Bakım ve Yenileme Metodu” dalında ödüle layık görüldü.

 

Dünyanın en başarılı mühendislik eserlerinden biri olan Avrasya Tüneli, tünelcilik teknolojisine getirdiği yeniliklerle mühendislik alanında dünyanın en saygın ödüllerini Türkiye’ye getirmeye devam ediyor.

 

Tünelcilik teknolojisinde çığır açan proje ve uygulamaları ile mühendisliğin Oscar’larını kazanan Avrasya Tüneli’ne İngiltere’den bir ödül daha geldi.  Avrasya Tüneli, Arup ile birlikte enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği proje ile New Civil Engineers Dergisi tarafından “Bakım ve Yenileme Metodu” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

Gerçekleştirilen proje ile tünel içi havalandırma sistemlerinin çevresel verimliliğinin artırılması hedeflenirken mevcut ekipmanların daha iyi performans sağlamaları ve kullanım ömürlerinin uzaması sağlandı.

 

New Civil Engineers Dergisi’nin 41 kişilik jürisi, toplam 14 kategorideki ödüllerin kazananlarını yenilikçi konsept, yatırım getirisi, çevre geliştirme, paydaş memnuniyeti, gelişmiş kullanıcı deneyimi, varlık yönetimi, metodoloji ve teknoloji gibi kriterleri göz önüne alarak belirledi. 

 

Londra’da gerçekleştirilen törene katılan Avrasya Tüneli ve Arup yetkilileri, ödülü New Civil Engineer dergisinin editörü Mark Hansford’un elinden aldı. 

 

Avrasya Tüneli, daha önce prestijli 10 ödüle daha layık görülmüştü.

EMEA Finance ‘En İyi Kamu-Özel Sektör Ortaklığı’ 2012

Infrastructure Journal ‘En Yenilikçi Ulaşım Projesi’ 2012
Thomson Reuters PFI ‘En İyi Altyapı Proje Finansman Anlaşması’ 2012
Euromoney ‘Avrupa’nın En İyi Proje Finansman Anlaşması’ 2012
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ‘En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü’ 2015

Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği (ITA) ‘Yılın Projesi’ 2015

Engineering News Record (ENR) ‘2016 Yılının En Başarılı Tünel Projesi’ 2016
Kore İnşaat Mühendisleri Derneği) ‘Altın Kategori - Yılın Yapı Ödülü’ 2017
ABD Aydınlatma Mühendisleri Derneği (IES) ‘Mimari Aydınlatma Ödülü’ 2017
Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) ‘Global Başarı Ödülleri – İnşaat Metodolojisi’ 2017

Kaynak: (Lobby Pr) - Lobby Pr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı