Haber Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 15:55 Bu haber 22425 kez okundu
 
Çatıder'den Geleceğin mimarlarına yatırım
Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (ÇATIDER), çatı sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için bugüne kadar 51 okulda düzenlediği 168 eğitime 7166 öğrenci ile yaklaşık 150 akademisyen ve öğretmen katıldı.
YAPI Haberi
Çatıder'den Geleceğin mimarlarına yatırım

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (ÇATIDER), çatı sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için bugüne kadar 51 okulda düzenlediği 168 eğitime 7166 öğrenci ile yaklaşık 150 akademisyen ve öğretmen katıldı. ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, “Sektörün sağlıklı büyümesi ve hak ettiği konuma ulaşması için geleceğin mimarlarına yatırım yapıyoruz. Eğitimlere önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” dedi.

 

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), her yıl mimarlık fakültelerinin “Yapı Malzemeleri” ve “Yapı ve Yapım Yöntemleri” dersleri kapsamında düzenlendiği ‘Uygulamalı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Çatı Sistemleri Eğitimleri’ 2019 yılı bahar döneminde de Türkiye genelindeki farklı üniversitelerde devam edecek.

 

Çatıder'den Geleceğin mimarlarına yatırım

 

2004 Yılından bu yana sürüyor

Çatı konusunda toplumsal bilinci artırmayı ve çatı sektörünü geliştirmeyi misyon edinen ÇATIDER, ilk adımı 2004 yılında İTÜ’de ‘Çatı Sistemleri Hakkında Teorik ve Uygulamalı Eğitimler ve Seminerler’ etkinliğiyle attı. Bugüne kadar 51 okulda düzenlenen 168 eğitimle 7166 öğrencinin yanı sıra 150’e yakın akademisyen ve öğretmene ulaşıldı.

 

Uzmanlarından uygulamalı eğitim fırsatı

 

ÇATIDER üyesi firmaların uzmanları tarafından verilen eğitimlerde, sorularına uzmanlarından yanıt alan mimar adayları, uygulamaları izleme imkânına da sahip oluyor. Konu başlıkları, ÇATIDER üyesi firma eğitmenleri tarafından 1/1 ölçeğinde büyük boy uygulama maketleriyle ele alınırken, metal, kiremit, membran (bitümlü ve sentetik) ve çimento esaslı malzemelerle çatı kaplama sistemleri ayrı ayrı uygulamalı olarak gösteriliyor.

 

Öğrencilere ‘İş güvenliği – çatıda – yüksekte çalışmanın tehlikeleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar’, ‘Çatı ustasının tanıtımı, özellikleri’, ‘Kullanılan el aletleri, yardımcı malzemeler’, ‘Çatı sistemleri soğuk ve sıcak çatılar, havalandırma, yoğuşma, yalıtımlar, yağmur suyu sistemleri’, ‘Çatı kaplama malzemesinin tanıtılması ve doğru uygulama esasları’ konularında bilgi veriliyor.

 

ÇATIDER Başkanı Adil Baştanoğlu“Binlerce öğrenciye ulaştık”

 

ÇATIDER Başkanı Adil Baştanoğlu, yoğun ilgi gören eğitimlerin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

 

“Sektörün nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasını hedefleyen eğitimlerimizin yanı sıra, geleceğin mimarlarına da katkı sağlamaya odaklanıyoruz. Çatı sektörünün geleceği çok parlak, biz de sektörümüze katılacak gençlere şimdiden destek olmaya önem veriyoruz. Farklı alanlardaki eğitim çalışmalarımız artarak devam edecek.”

Kaynak: (Çatıder) - Çatıder Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı