Haber Detayı
20 Temmuz 2018 - Cuma 21:45 Bu haber 37004 kez okundu
 
Şişecam Topluluğu’na Institutional Investor’dan 3 Anlamlı Ödül
Şişecam Institutional Investor’ın “En İtibarlı Şirketler” listesine girdi
PENCERE CEPHE Haberi
Şişecam Topluluğu’na Institutional Investor’dan 3 Anlamlı Ödül

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman

 

Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu’nun mali yönetim, yatırımcı ilişkileri ve kurumsal yönetişime yönelik çalışmaları Institutional Investor tarafından ödüllendirildi. Euromoney’nin sahibi olduğu New York merkezli Institutional Investor’un 328 yatırımcı ve 189 analistin katılımılya EMEA bölgesindeki şirketleri değerlendirmek için düzenlediği “Gelişen EMEA’nın yönetim Ekibi 2018” araştırması sonucunda Şişecam 3 önemli ödül almaya hak kazandı. Sanayi şirketleri arasında “En iyi CFO” ve “En iyi yatırımcı ilişkileri programı” ödüllerini almaya layık görülen Şişecam “En iyi Kurumsal yönetişim” alanında da ikinci oldu.

 

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Euromoney, Institutional Investor gibi uluslararası prestije sahip kurumlardan  alınan bu değerli ödüller dört ana iş kolunda, 13 ülkede üretim, 150’ye yakın ülkede de satış faaliyeti gösteren Şişecam Topluluğu’nun gerek kurumsal yönetişim, gerekse yatırımcı ilişkileri açısından çok uluslu, çok paydaşlı bir yapıyı büyük bir başarıyla yönettiğini gösteriyor” dedi.

 

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, kurumsal yönetişim, mali yönetim ve yatırımcı ilişkilerine yönelik çalışmalarıyla New York merkezli Euromoney Institutional Investor tarafından gerçekleştirilen “EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Yönetim Ekibi 2018” araştırması sonucunda “en itibarlı şirketler” listesine girmeye hak kazandı.

 

473 kuruluşun yatırımcı ve analistler tarafından değerlendirildiği Institutional Investor anketinde Şişecam Topluluğu 3 ödül birden kazanarak “En itibarlı şirketler” arasına girmeyi başardı. Anket sonuçlarında Şişecam “En iyi CFO” ve “En iyi yatırımcı ilişkileri programı” ödüllerinin sahibi olmaya layık görülürken, ayrıca “En iyi kurumsal yönetişim” alanında da ikinci sanayi şirketi seçildi.

 

“Düzcam”, “cam ev eşyası”, “cam ambalaj” ve “kimyasallar” olmak üzere dört ana iş kolunda 13 ülkede faaliyet gösteren Şişecam Topluluğu’nun gerek kurumsal yönetişim, gerekse yatırımcı ilişkileri açısından çok uluslu, çok paydaşlı bir yapıyı büyük bir başarıyla yönettiğini dile getiren Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Aldığımız ödüller başarılarımızın somut bir göstergesi. Şişecam Topluluğu’nun tarihsel olarak içselleştirdiği ve ülkedeki en yüksek kurumsal yönetişim derece notlarından birine sahip olmasının da yatırımcılar nezdinde olumlu ayrıştırılması sonucunda  “En iyi CFO”, “En iyi yatırımcı ilişkileri programı” ve “En iyi kurumsal yönetişim” ödüllerini almak bizi mutlu etti” dedi.

 

Kırman “Şişecam’ın aldığı ödüller, Topluluğumuzun uzun vadeli ve değer yaratan sürdürülebilir büyüme yaklaşımının ve bu kapsamda gerçekleştirdiği çalışmaların bir sonucu. Yatırımcılarına her zaman şeffaf ve ulaşılabilir bir yaklaşımla yaklaşan Topluluğumuz, sadece kendisi için değil, tüm paydaşları için değer yaratacak bir yönetim anlayışıyla büyümesini sürdürüyor” diye konuştu.

 

Şişecam Topluluğu’nun yatırımcı ilişkileri alanında aldığı ödül, konferanslar ve roadshow’lara artan katılımın, analistler ve yatırımcılarla sıklıkla yapılan toplantıların, şeffaf ve proaktif bir anlayışla yürütülen simetrik bilgilendirmelerin sonucunda geldi. Yılda iki kez düzenlediği webcast ve yılda bir kez gerçekleştirdiği analist günü ile yatırımcı ve analistlerin olumlu geribildirimini alan Şişecam Topluluğu paydaşlarıyla arasındaki diyaloğu, sürdürülebilir bir anlayışla iyileştirilme prensibi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaynak: (Lobby Pr) - Lobby Pr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı