TEDARİK DERGİSİ

KAPI PANELİ

WinTurk Yeni Ürün ve Makineleriyle Yatırımlarına Devam Ediyor

Aralık 22
01:36 2014

Ercan Tezcan

WinTurk Genel Müdürü Ercan Tezcan ile 2014 Yılı Çalışmaları ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık.

Firmanız açısından 2014 yılını değerlendirir misiniz?

2014 Yılında 2013’e göre yüzde 30-35 civarında bir büyüme yakaladık. Bu büyümenin çoğu yurtdışı satışlarından yakalandı. Şu anda üretim kapasitemizin % 60’lık kısmını ihraç ediyoruz. İhracat yaptığımı ülke sayısı da artmaya başladı. Tacikistan, Azerbaycan,  Türkmenistan gibi Türki Cumhuriyetler, Afganistan, Irak, İran, Libya, Sırbistan, Kosova, Makedonya, Romanya gibi Balkan ülkelerine profil üretiyoruz. Ayrıca bir yıldır sandviç panellerde ve dekoratif yapılarda kullanılan PVC plaka üretimi yapıyoruz. Bu da ihracatımızın artmasında önemli bir fayda sağladı. 2014 yılında ayrıca makine, yani üretim kapasitemiz de arttı. Makine sayımız 5’ten 7’ye çıktı, artı bir plaka hattımız oldu. Kaplama tesisimizi, yani binamızı büyüttük. Kapasitemiz yaklaşık % 100 oranında büyüdü. Şu anda 10 bin metrekarelik bir alanda üretim yapıyoruz. Pencere atölyemizde ilave makinelerimiz, otomatik işleme merkezleri oldu. Plaka ve sandviç panel üretimimiz devam ediyor. Kısaca 2014 yılı bizim için yoğun geçen bir yıl oldu.

winturk, ercan tezcan

İstanbul Pencere Fuarı’na katıldık. Fuarın faydalarını da görüyoruz. Ayrıca yurtdışı pazarlarımızı da iç piyasayı koruyarak büyütmeye çalışıyoruz. İç piyasada, Trakya Bölgesi’nde, Balıkesir bölgesinde müşterilerimiz var. Zonguldak Çaycuma’da kendi depomuz var.

winturk, wintürk

2014 Yılında üretimine başladığınız yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Yeni ürün olarak levhayı söyleyebiliriz. Levhada üretime başladığımızdan beri iyi kaliteyi tutturmak için uğraşıyoruz, bunu başardık. İhracatımızın bir kısmı levhadır, dolayısıyla sattığımız yerlerde memnuniyet var. Profille ilgili yeni çalışmalarımız var. Yeni bir seri hazırlığımız var. Mevcut serilerimiz oldukça çok. 3-4 oda olan 60’lık serimiz var ve onun versiyonları 3 mm olanları da var. 4 oda ve 3 mm diye 3 seri var. 70’lik serimiz var. 70-60 dediğimiz bir serimiz var. 80’lik serimiz, sürme serimiz var ve bunun yanında hepsinin yardımcı malzemeleri var. Yeni seri çalışmalarımız bitti, üretim aşamasındayız. 3 contalı, Avrupa ülkelerine hitap edecek bir profil olacak inşallah. Bunları Pencere Fuarı’nda sergileyeceğiz.

winturk, wintürk

2015 yılı için hedefleriniz neler? Ne kadarlık bir büyüme hedefi koydunuz?

2015 Yılında otomasyon tesisimizi tamamlayacağız. Makinelerimiz otomasyonunun bir kısmı tamamlandı, bir kısmı da bu ay içinde tamamlanacak. Yani hammadde tartımından makine dozajlamasına kadar otomasyon olacak. 2015’te de kapasitemizin % 20-25 daha büyüyeceğini düşünerek yeni makine yatırımı düşünüyoruz. Geçen sene tek taraflı bir kaplama makinemiz vardı, o solventliydi, poliüretanlı ve çift katlı yeni bir kaplama makinesi aldık. Yani kaplama kapasitemiz bir iken 4’e katlandı. Buna rağmen hala yetiştirme problemi yaşıyoruz. Onlarda da altın meşe, mor, koyu meşe renklerini kullanıyoruz. Özel siparişlere de cevap verebiliyoruz.

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk

winturk, wintürk, ercan tezcan

 

0222.236 14 91

 

www.winturk.com.tr

 

 

 

 

 

Benzer Konular

Yorumlar