TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

ABS Aksesuar PVCden Sonra Alüminyum Aksesuarlarını da Piyasaya Sunacak

Aralık 28
06:20 2013

ABS Aksesuar Genel Müdürü Ertan Sezer Eskişehir’deki firmalarında ziyaret ettik, firmaları ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldık.

Firmanızı Tedarik Dergisi okuyucuları için tanıtır mısınız?

2010 Nisan ayından beri faaliyette olan Bursa merkezli bir firmayız. Bursa, çevre iller ve ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Firmamıza ait teslimat araçlarımızla müşterilerimize en kısa zamanda hizmet ediyoruz.

PVC aksesuarları satışı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında alüminyum korkuluk ve küpeşte malzemeleri de satıyoruz. Ama ağırlıklı olarak üzerinde durduğumuz konu PVC aksesuarlarıdır. Bir PVC atölyesinin ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri bünyemizde barındırıyoruz.

Burada DESA Firmasına bağlı olarak firmanın bayiliğini yürütüyoruz. DESA’nın ürettiği tek açılım, kilitli kapı, WC kilit, ortakayıt bağlantı takozlarını satıyoruz. Geri kalan aksesuarları da başka firmalardan temin edip, piyasaya sunuyoruz. Aksesuar konusunda çalıştığımız diğer firmalar da kalitesiyle kendini ispatlamış, sektörde markasıyla talep gören ürünlerdir. Firmamıza ait REZE markasıyla da çift açılım sistemlerini gururla satıyoruz.

abs aksesuar

REZE markalı ürününüze olan talebi nasıl değerlendiriyorsunuz?

REZE çok büyük emekler sonunda ortaya çıkan bir ürünündür. Ürün oldukça başarılı ve piyasada talep gören bir marka haline geldi. Bu ürünün başında üretimden aşamasından itibaren çok tecrübeli arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın da katkılarıyla ürünümüzü piyasaya sunuyoruz ve çok olumlu dönüşler alıyoruz.

REZE geleceğin ürünü olduğu için piyasadaki rakiplerimizin daha çok çalışmalarını öneriyorum.

REZE çift açılım ispanyoletin avantajları hakkında neler söylemek istersiniz?

Mantar başlı, hırsız emniyetli bir ürün olması en büyük özelliği. Yüzde yüz yerli ve yurtdışında çok ciddi talepler gören bir ürün. Üretimlerimizin yüzde 80’lik kısmını yurtdışına satıyoruz. Gelen talepleri karşılamak için fabrikamız aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Tek açılımı ve kilitli kapı sistemleri de önümüzdeki günlerde devreye girecektir.

abs aksesuar

En çok talep gören ürünleriniz hangileri?

En çok talep gören ürün doğal olarak vidadır. En küçük PVC atölyesi bile 5-6 çeşit vida kullanıyor. Dolayısıyla firmamızda da en çok satılan ürün, vida çeşitleridir.

Bunun yanında ciddi rakipler olmasına rağmen biz REZE’de büyük bir ilgi görüyor. Biz bu ürünü çıkarınca biraz durum değişti. Rakiplerimiz bu ürünü gördükten sonra fiyatlarındaki değişimlerle satışlarını desteklediler. Kaliteli ve iyi malzemeyi tercih edenlerin tercihi olmaya devam edeceğiz.

Müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Bizim burada en büyük kazancımız çok iyi hizmet vermemizdir. Müşterilerimizin talepleri az ya da çok olsun, kendilerini mağdur etmeyecek şekilde en kısa sürede siparişlerini kendilerine iletiyoruz. İşin devamlılığı böyle geliyor. Onun için hep tercih ediliyoruz. Fiyat ve kalite de çok önemli tabi ama hizmet iyi olduğu için büyük küçük her firma bizi tercih ediyor.

abs aksesuar

Yeni satışına başladığınız ürünleriniz var mı?

Önümüzdeki günlerde alüminyum doğrama sistemleri aksesuarlarını da bünyemize katacağız.

Bursa’daki merkezimizde otomatik garaj kapsı, kepenk sistemleri, doğrama sistemleri, motorlu ve manuel panjur sistemlerinin de imalatına yakın zamanda başlayacağız. Bu ürünlerimizi de yine var olan müşteri kitlemize sunacağız.

Bölgesel ve genel olarak sektörün değerlendirmesini yapar mısınız?

PVC sektöründe aksesuar konusunda çalışan çok fazla firma var. Uzayan vadeler konusunda özellikle sıkıntı yaşıyoruz. Dışarıdan gelen bir firmalar o kadar uzun vadelerle çalışıyorlar ki bu durum, bizi ve bizim gibi çalışan firmaları olumsuz etkiliyor. Uzun vadelerle kazanıyorlar mı yoksa kazanmıyorlar mı o da ayrıca tartışılması gereken bir konudur.

abs aksesuar

Sizce sektörün gelişmesi için neler yapılmalıdır?

Kalite bozulduğu sürece PVC sektörü sürekli geriye gidecektir. Kalite her zaman devam etmeli ve müşteri memnuniyeti esas alınmalıdır. Bu ayrıntılara dikkat edilirse sektör daha iyi yerlere gelecektir.

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya öne çıkarmak istediğiniz bir konu var mı?

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşteri talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya devam edeceğiz.

Ziyaretiniz için teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Benzer Konular

Yorumlar