TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

GEZE Yeni Merkez ve Depo Binasında

Temmuz 03
09:58 2014

GEZE Genel Müdürü Atalay Özdayı, düzenledikleri basın toplantısı ile yeni merkez ve depo binası ile sektöre sundukları Isı ve Duman Tahliye Sistemleri hakkında bilgiler verdi.

geze

sabah kahvaltısı ile başlayan toplantıda konuşma yapan, GEZE Genel Müdürü Atalay Özdayı şunları söyledi;

Yeni binamıza hoş geldiniz. Distribütör eşliğinde başlayan, GEZE’nin Türkiye’de geçmişi 12 seneye dayanıyor. Distribütör firma ile GEZE’nin yollarının ayrılmasıyla, 2007 yılının sonunda irtibat ofisi olarak çalışmalara devam edildi. Altı senelik süreç sonunda GEZE, adım adım ilerleyerek ve geçen süreci, ciro  ve pazar payını değerlendirerek Türkiye’de firma kuralım dediler. Türkiye’de ki ve sonra Dünya’daki kirizleri bekledikten sonra bizim kuruluşumuz 2012 Yılının Mayıs ayına kadar sarktı. Artık irtibat ofisinden Ltd.Şti. ne geçiş yaptık. 80 m² bir ofisimiz ve 6 kişi çalışanımız vardı. Sayımız artınca daha büyük bir yere geçme ihtiyacı duyduk. Ofis ve deponun ayrı ayrı yerlerde olması da bizi çok zorluyordu. Onları da bir araya taşımak istedik. Sonuçta da böyle bir yere taşındık.

geze

İstanbul ve çevresine biz buradan hitap ediyoruz. Buradan her yere ulaşmak mümkün olmadığı için de, G.Antep, Adana, Trabzon, Samsun, Ankara, Bursa’da partner oluşturduk.

geze

Biz altı kategoride hizmet veriyoruz.

1.Kategori: Manuel Kayar Sistemler,

2.Kategori: Otomatik Kapı Kapatıcılar (Hidrolikler), 

3.Kategori: Isı ve Duman Tahliye Sistemleri,

4.Kategori: Güvenlik sistemleri,

5.Kategori: Cam Sistemleri,

6.Kategori: Otomatik Kapılar.

geze

Türkiye’de özellikle hidrolikler, otomatik kapılar ve ısı-duman tahliye sistemleri en çok talep gören ürünlerimiz. Isı-duman tahliye sistelerimiz özellikle son üç yılda yoğun talep görmeye başladı. Schüco, Sapa gibi büyük sistem firmaları ile çalışıyoruz.  Bu seviyede sertifikalı olarak ürün üretebilen tek firma olduğumuz için büyük sistem firmaları ile çok yakın çalışıyoruz. Onlar da bir çok projelerinde bizimle çalışıyorlar. Gelen projeler üzerinde çalışıp, hangi özelliklerde ürünlerin, nerelerde, kaç adet kullanılması gerektiği hakkında bilgiler veriyoruz.

geze

Ben kısaca ekimizi tanıtmak istiyorum.

Nilüfer Hanım Bizim ofisimizin herşeyi, ofis asistanımız, yardımcımız, ofisimizin müdürü artık ne derseniz, bizim her türlü organizasyonumuzu kendisi düzenlemektedir.

Satış ekibimiz’den Caner Bey bölge yöneticimiz olarak bizimle birlikte.

Bora Bey iş geliştirme müdürümüz olarak bizimle birlikte.

Hande Hanım’ı birçoğunuz tanıyorsunuz. Hande Hanım, bir bayimizin yaşadığı şansız bir süreçten sonra, o şanssızlığı biz şansa çevirip kendisini aramıza kattık. Zaten uzun zamandır gönlümüzde olan bir kişiydi. Kedisi Mimar kimliğinden dolayı, bizim Mimari grup müşterilerimizle ilgileniyor. Özellikle şartnamelere GEZE ismini yazdırmaya çalışıyor. Ağır bir işi var. Ama bizim için çok önemli bir iş yapıyor. Çünkü ne zamanki GEZE markamız şartnamalerde daha çok yer alırsa işimiz o kadar kolaylaşıyor.

Alper Bey sektörümüzün ünlü bir firmasından aramıza yeni katıldı. Alper Bey satış sonrası hizmetler müdürümüzdür. Servis ve üretimin başında olan arkadaşımız. Alper Bey’in organizasyonu dört kişiden oluşan bir departman.

Uğur Bey ve Ayşin Hanım; ithalat-ihracat ve lojistik departmanızı yönetiyorlar.

Ankara’da bölge ile ilgilenen bir arkadaşımız var. Azerbaycan’da lokal olarak çalışan, oradaki pazarı yöneten bir arkadaşımız var.

Depo organizasyonumuz var. Yeni kurduğumuz deparmanlarla birlikte çalışan sayımız 20 kişinin üzerine çıkmış oluyor.

geze

GEZE’nin geçtiğimiz 2013 yılında zor fakat bütün hedeflerine ulaştığını gururla söyleyebilirim. Bütün arkadaşlarımın çok ciddi katkılarıyla, bir çoğunun gece gündüz verdiği emeklerle, Almanya’nın belirlediği hedeflerinde üzerinde bir başarı gerçekleşitirdik. İnşallah 2014 yılını da, aynı rakamlarla, karlılıklarla, büymeyle ve proje sayılarıyla devam etmek istiyoruz.

geze

Bazen soruyorlar, GEZE krurumsal mı, uluslararası mı, aile şirketi mi? Bizim cevabımız, hem kurumsal, hem uluslararası bir aile şirketi. Hakikaten bir aile şirketi, çünkü şuan üçüncü jenerasyon görev başında. Çok kısa bir süre sonra da kızları ve oğlu dördüncü jenerasyon olarak görevi devir alacaklar.

geze

GEZE Isı ve Duman Tahliye Sistemi

Duman tahliye, aslında bir çoğunun yangın söndürme sistemi diye yanlış bildiği bir sistem. Kesinlikle yangın söndürme değil, bir hayat  kurtarma sistemi. Yangınlarda %90 ları geçen ölüm oranlarının dumandan dolayı, boğulmadan olmaktadır. Burada yapılan, dedektöre bir sinyal gitmesi sonucu, sistemin bir yangın olduğunu algılayıp binanın üst kısmındaki bütün pencereleri açarak, ısındıkça yukarıya çıkan zehirli gazın dışarı atılması ve aşağıda da kapıların açılarak içeriye de temiz havanın girişinin sağlanması. Burada amaç insanların birkaç nefes daha fazla alarak dışarıya kaçması ve yangının kökenini itfaiyenin bulması amaçlı içeri girdiğinizde kaynağı bulup yangının söndürülmesi.  Her yer duman olduğunda yangın kaynağının hemen bulunup söndürülmesi mümkün değildir. Yangında bizim bir üçgenimiz var. Bu üçgen olduğu sürece yangın sürekli devam eder. Bu üçgeni oluşturan parçarla ise ısı, oksijen ve yanıcı madde. Biz bu üçgeni kırmak için ısı-duman tahliye sistemini kullanıyoruz. Eğer bu zincirden birini iptal ederseniz, oksijen yoksa yangın olmaz, ısı olmadığı sürece yangın yayılma ihtimali olmaz, yanıcı madde yoksa zaten yangın ortaya çıkamaz. Burada bizim amacımız da ısıyı ortadan yok ederek, yangının yayılmasını ve insanların kaçışını sağlamak. Pencereleri açarak ısıyı ve dumanı tahliye ediyoruz. Hem insanların kurtuluşu hem de yangının yayılmasınını engelliyoruz. Karbonmonoksit korkunç bir gaz. Belli yangın ortamlarında belli seviyelere ulaştığı anda iki, üç nefeste bile, beyinde ciddi hasarlara ve ölümlere yol açan bir gaz. Hepimizin çok üzüldüğü Soma maden kazasında bile %95’inin yanarak değilde, tamamen dumandan, dolayısıyla çok ciddi karbonmonoksit zehirlenmesinden dolayı vefat ettiğinizi biliyoruz. Dolayısıyla burada amaç hayat kurtarmak, yangını söndürmek değil.

geze

Isı ve Duman tahliye sistemlerine olan talep, son beş senede, daha önce talep edilmediği kadar arttı. Şimdi neredeyse bütün yüksek binalarda, bütün alışveriş merkezlerinde ağırlıklı olarak talep ediliyor. Biz de bu konuda üreticiyiz.

geze

video


GEZE tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

Benzer Konular

Yorumlar