TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

Türkiyede Alarmlı Güvenlik Kilidine İlgi Artıyor

Kasım 01
10:45 2014

modern

Modern Güvenlik Sistemleri Genel Müdürü Ayhan Yardım ile son zamanların en ses getiren ürünlerinden olan Alarmlı Güvenlik Kilidi ve çalışmaları hakkında bilgiler aldık. 

Alarmlı Güvenlik Kilidine olan ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Alarmlı Güvenlik Kilidi gün gittikçe Türkiye’de yayılımını hızla artırıyor. Sadece PVC pencere sektörü değil, ayrıca alüminyum kapı ve doğramalar için, çelik kapı için kullanabileceğimiz bir sistem ve cam balkonlar için de ekstra bir güvenlik sistemi olarak kullanılabiliyor. Biz kendi yaptığımız cam balkonlarda müşterilerimize bu sistemi hediye ediyoruz. Diğer cam balkon kullanıcıları da talep ettiklerinde, kendilerine bu ürünün satışını yapabiliyoruz. Bu sistemimiz dünyada bir ilk. Bizim dışında bu alarm güvenlik ürününü üreten başka firma yok.

alarmlı güvenlik kilidi

Ürünlerinizi piyasaya ne zaman sundunuz?

Ürünlerimizi ilk olarak Almanya Fuarı’ndan sonra piyasaya sunduk. Türkiye pazarına ise bu yılın Mayıs ayında sunduk.

Ürünlere yönelik talep nasıl ve daha çok nerelerden sipariş alıyorsunuz?

Biz öncelikli olarak PVC pencere ürünümüzle piyasaya çıktık. PVC pencere ürünündeki aksesuarcıların birçoğuyla daha görüşmedik, kısıtlı sayıda firmayla görüştük. Ürün yeni olduğu için öncelikle yapı marketlerle çalışmaya başladık. Yani tercihimizi öncelikle yapı marketlerden yana kullandık. Ürünlerimiz şu anda Bauhaus’ta, Koçtaş’ta, Metro’da, Tekzen gibi yapı marketlerde ayrıca Teksen Sanal Mağazası’nda satılıyor. Onun dışında aksesuarcı olarak da bölgesel anlamda birkaç noktada çalışma başlattık. Karadeniz, Bursa, İstanbul ve Ege bölgelerinde ürünlerimiz satılıyor. Kapsamlı olarak bundan sonra pazarlamaya başlayacağız. Bu arada ürünümüzün yelpazesini genişletiyoruz. Alüminyuma ve çelik kapıya uygun olacak şekilde tasarladık ve özellikle hırdavat sektöründeki işletmelerin de ürüne çok ilgi gösterdiklerini gördük.

alarmlı güvenlik kilidi

Firmaların logosunu ürününüze özel talepler doğrultusunda mı basıyorsunuz?

 Firmalara özel logo baskısını talebe ve adede göre değerlendiriyoruz. Anlaştığımız firmanın logosunu talep doğrultusunda ürüne yerleştiriyoruz. Logo işlemini Türkiye çapında ve yurtdışında çalışan büyük firmalar için yapacağız. Ufak bir atölye için, yani az sayıdaki talepleri yerine getirmemiz söz konusu değil.

alarmlı güvenlik kilid

Renk çeşitliliğinizi de artırdınız mı?

PVC için genel menteşenin renkleri var; beyaz 9016 ve 8003, açık kahverengi 817, koyu kahve rengi. Aynı zamanda alüminyum için alüminyum dokusal rengi ve kaplamalı inox rengimiz var. Şu anda inox rengi daha revaçta. Genelde bu renkler var, fakat talebe göre kaplama ve diğer renklerde de yapabiliyoruz.

alarmlı güvenlik kilidi

İsteyen firmalara kendi markaları için fason imalat da yapıyor musunuz?

Bu gelen taleplere göre değerlendirebiliriz. Bazı firmalar kendi pencerelerinde bunu kullanmak isteyebilir. PVC pencere firmaları olabilir, büyük aksesuar firmaları olabilir, bu firmalardan gelen talepleri değerlendirebiliriz.

alarmlı güvenlik kilidi

Yurtdışı çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Almanya’da kapı pencere fuarına katıldık. Almanya, Polonya, Hollanda, bunun yanı sıra Meksika, Güney Afrika gibi ülkelerden fuara katılan firmalar ürünlerimi çok beğendi. Bizim de bu ülkelerdeki firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor.  Amacımız sadece Avrupa değil, Amerika kıtasına da bu ürünümüzü satabilmek. Bunun olacağına da inanıyoruz, çünkü böyle bir ürüne ihtiyaç olduğunu, tüketicinin böyle bir ürüne teveccüh ettiğini gördük. Ki, müşterilerin bu ürünü almaması için ciddi bir sebep de görmüyoruz. Bugün Amerika’da da Almanya’da da kapı var, aynı şekilde birçok ülkede PVC kullanılıyor. Önemli olan doğru kanalları bulabilmektir. Onun çabası içerisindeyiz.

Bu ürün bütün kapı-pencere sistemlerine uyumlu mu?

Bu ürünümüzle alakalı ayar takozlarımız var. Ayar takozlarıyla ürünümüz ayarlanabiliyor. Tabi bir araba gibi gün geçtikçe, yıllar geçtikçe bu ürün de yenilenecek, yani elektronik olsun, zamaktaki değişimler olsun, belki ürünümüz hiç tahmin edemeyeceğiniz farklı bir elektronik alet konumuna geçecektir. Bizim asıl hedefimiz bununu elektronik kısmını çok daha ilerilere götürmektir.

alarmlı güvenlik kilidi

Alarm ürününüzün özellikleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Bu ürünün iki faydası var. Bu faydaları zamanla daha da artıracağız. Hırsız kapı veya penceremizi kanadını açmak istediği zaman güvenlik kilidinin üstündeki butona basınç yaparak güvenlik kilidini aktif hale getiriyor ve alarm çalıyor. Alarm hem hırsızı caydırıyor hem de içeridekilere hırsızın geldiğini haber veriyor. Bu şekilde hırsızlığa karşı bir güvenlik sistemi. Aynı zamanda bunu çocukların ulaşamayacağı noktaya taktığınız zaman ebeveynler evin diğer odalarındayken çocuk kapıyı ya da pencereyi açmak istediği zaman aynı şekilde sistem çalışıyor ve alarm devreye girerek çocuğu yapacağı yanlıştan alıkoyuyor.
“Hırsıza kilit dayanmaz” diye bir deyim var, fakat bu bir kilit değil. Sonuçta hırsızın duvarın diğer tarafına geçmeden açabileceği bir durum değil. Piyasada alarm diye farklı şeyler var, fakat bu sistemler hırsızların insanlar uyurken veya sesi duymadıklarında içeri girebilmelerini engelleyemiyor. Fakat bizim ürünlerimizde iki tane fayda bir aradadır. Hem ses var hem de engel var. İkisi bir arada olduğu için eğer siz sesi duymazsanız bile kilit olmadığı için hırsız diğer tarafa geçemeyecek. Diğer sistemlerde alarm var ama engel yok. Alarm öter ama hırsız yine de içeri girebiliyor. Bizim sistemimizde hem alarm öter hem de hırsız içeri giremez. İnsanlar bu sistemimizin faydalarını hem yaşayarak hem de bir birilerine aktararak görecek.

alarmlı güvenlik kilidi

Ürünün yapısı hakkında bilgi verir misiniz?

Ürünlerimizi zamak malzemeden yapıyoruz. Zamağı içeride kullandığımız için paslanmaya ve korozyona karşı çok daha dirençli oluyor. Onun dışında piyasadaki güvenlik kilitleri genellikle 60-70-80 gram iken, bizim ürünümüz 175 gramdır. Bir kere zamak olarak gerçek anlamda bir güvenlik kilididir. Avrupa’daki emsallerinden daha hafif bir güvenlik kilidi değildir. Biz bir şeyi olması gerektiği gibi yapıyoruz. Gördüğümüz aksaklıkları düzeltmeye çalışıyoruz. Üç beş sene sonra bu ürün çok daha farklı bir hale gelecek. Araba firmalarının yaptığı gibi biz de ürünümüzün üzerine her gün yenilikler koyarak devam edeceğiz. En temel hedefimiz ürünlerimizin teknoloji marketlerde, Avrupa ve Amerika’da satılması. Bu kapsamda çalışmalarımız bu yönde devam ediyor.

alarmlı güvenlik kilidi

Ürününüzün desibel gücü ne kadardır?

Ürünümüzün alarm sisteminin ses desibeli 110’dur. Biz bu ürünün ölçümünü montajını yapıyoruz, dolayısıyla bir miktar ses kaybı oluyor. Bunu da önlemek için de sistemde farklı kanallar açarak sesi içeriye vermeye çalışıyoruz.

alarmlı güvenlik kilidi

Pilin dayanma süresi ne kadar?

Pilin sürekli çalmaya dayanma süresi 120 saat. Fakat sürekli çalmayı gerektirecek bir durum olmayacağından uzun yıllar dayanacaktır. Piller bittiği zaman çok kolay bulunabilecek üç tane saat kalem piliyle bu sorun gideriliyor. Bu pillerde her hangi bir yerden temin edilebilir. Gerekirse bizden de temin edebilirler, biz bunları kendilerine sağlarız.

alarmlı güvenlik kilidi

Bu ürünün montajı nasıl oluyor? Bunu alan herhangi bir müşteri montajı kendisi yapabilir mi?

Bu işi hiç bilmeyen biri bile montajı bir dakikada sadece bir matkapla yapabilir. Hatta You Tube’de bir arkadaşımız bir video koymuş; sistemi 19 saniyede monte ediyor.

alarmlı güvenlik kilidi

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz mesajınız var mı?

Bu ürün gerçekten faydalı. İnsanların en ekonomik olarak elde edebilecekleri ve en kolay montajını yapabilecekleri böyle ikinci bir sistem yok. Bunu hem bir tüketici gözüyle hem de ticari gözle değerlendirmelerini tavsiye ederim. 

 

modern

 

www.modernbalkon.com

Benzer Konular

Yorumlar