TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

Kale Endüstri Holding “2014 Yılı İçin Belirlediğimiz Tüm Hedeflerin Üzerine Çıkarak, 400 Milyon TLlik Bir Ciroya Ulaştık”

Ocak 21
06:06 2015

Kale Endüstri Holding İcra Kurulu Üyesi Bedri Ulukan

Kale Endüstri Holding İcra Kurulu Üyesi Bedri Ulukan’dan, Röportaj Konumuz Olan 2014 Yılı Değerlendirmeleri ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık. 

2014 Yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz, ne gibi çalışmalar yaptınız? 

2014 Yılı Kale için hedeflerin tutturulduğu, başarı çıtasının daha da yükseldiği bir yıldı. Kale Endüstri Holding olarak 2014 yılı için planladığımız tüm hedeflerimizi tutturduk ve hatta daha da ötesine geçerek büyümeye devam ettik. Şu anda yüzde 30’un üzerinde arttırdığımız üretim kapasitemizle günlük 100.000 adet kilit ve 50.000 adet silindir üretimi gerçekleştiriyoruz. Gururla söyleyebiliriz ki; 2014 yılı için belirlediğimiz tüm hedeflerin üzerine çıkarak, 400 Milyon TL’lik bir ciroya ulaştık. Dolayısıyla sektör lideri olarak verimli ve başarılı bir yıl geçirdik. 2014  yılında  yaklaşık yüzde 20 oranında büyüme gerçekleştirdik.

Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz ve yeni yıl için yepyeni hedefler belirleyerek çıtamızı yükselttiğimiz bir yılı geride bıraktık.

2014 Yılında piyasaya sunduğunuz ürünleriniz ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz? 

2014 yılı Kale Endüstri Holding için yeni projeler üzerinde çalışıldığı ve var olan ürünlerin piyasada yerini sağlamlaştırdığı bir yıl oldu.

Bu noktada 2014 yılında projeleri tamamlanmış olan ve testleri bitirilerek 2015 yılı içerisinde satışa sunacağımız iki yeni ürünümüz var. 2015 yılında ilk 6 aylık periyotta bu iki ürün ile sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz. Bunlardan biri “Kale İkaz Silindiri”, diğeri de “Kale SMS atan Silindir”. Bu ürünlerle yenilikçi, inovatif, soruna çözüm odaklı yaklaşan imajımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Kale İkaz Silindiri ile anahtarı kapıda unuttuğunuz anda 8 veya opsiyonel olarak 12  saniye içerisinde devreye giren ikaz sistemi 100 dBA ses ile sizi uyarıyor. Bir diğer ürünümüz olan SMS atan Silindir ise hırsızlığa karşı geliştirilmiş yeni bir ürün. Hırsızlık girişimlerinde, hırsız kilide müdahale ettiği anda evin ya da işyerinin sahibine SMS ile uyarı gönderiliyor ve böylece güvenliği kapının dışına taşımış oluyoruz. Her iki ürünümüz de kullanıcıya maksimum güven sağlıyor.

kale endüstri holding, bedri ulukan2014 Yılında en çok talep gören ve tercih edilen ürünleriniz neler oldu? 

Kale Endüstri Holding’in ürün gamı oldukça geniştir.  Holding’e bağlı tüm firma ürünlerimizde esas amaç son kullanıcıya kolaylık sağlayacak maksimum güvenlikli ürünler sunarak hırsız,  amacına ulaşmadan önlemini almak ve güvenliği kapının dışına taşımaktır.

Bu noktada piyasaya sürdüğümüz andan itibaren ses getiren ve dünyada bir ilk olan “KALE ALARMLI SİLİNDİR”, art niyetli girişimlerde aktivasyon çubuğunun kırılmasıyla silindir içindeki alarm devresini tetikliyor. Böylece 80 dBA şiddetindeki yüksek sesin yarattığı caydırıcılık özelliğiyle yaşam alanlarında yüksek güvenlik sağlıyor. Bizim asıl hedefimiz sektörde fark yaratacak  ilk’leri hayata geçirmektir.  2015 yılı içerisinde bizleri takip edenler bu iddiamızı gerçekleştirdiğimize de tanık olacaklar.

2014 Yılında hangi fuarlara katıldınız?

Kale Endüstri Holding olarak fuarlara katılmak; gelişmeleri takip etmek ve yeni ürünlerimizi tanıtmanın dışında sektörün de nabzını tutmak açısından büyük  önem arz etmektedir.

Bu noktada her sene hem yurtiçi hem de yurt dışı fuarlarına katılmayı önemsiyoruz.

2014 yılı itibariyle yurt içinde ANFAŞ, EMİTT, Yapı Fuarı ve Kapı Pencere Fuarlarına katılım gösterirken,  Yurt Dışında ise 5th Doors&Windows Technology International, Kazakistan, Kolombiya, The Big 5 Sıb Build/Saudi Jeddah, Fensterbau Frontale,  Aşkabat Expobuld 2014 , Confair İran, The Bıg 5 Show Dubai, Bau , Batimat Rusya, Mosbuild Doors And Locks fuarlarında bulunduk. 

2015 Yılı için hedefleriniz ve yapmayı planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz? 

2015 yılında özellikle yeni ihracat pazarlarında büyümeyi ve genişlemeyi ana hedeflerimiz olarak belirledik. Güvenlik alanında 2013 yılında başlattığımız Kale 7/24 alarm ve kamera izleme hizmeti konusunda bu yıl bu alanda daha hızlı bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Tüm bunların yanı sıra daha önce sektörümüzün ilk AR-GE Merkezi’ni kurarak bir ilke imza atmıştık. 2015 yılında teknoloji ve inovasyona verdiğimiz önemle AR-GE çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettirerek firmamızla birlikte Türkiye kilit sektörünün de büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

2015’deki bir başka önemli atılımımız da “Yepyeni bir Kale” mottosu oldu. Köklü bir şekilde ürünleriyle güvenilirliği kanıtlamış grubumuz; şimdi de bu güvene yeni dönemin gereklerini de ekleyerek imajımızdan, tanıtım yöntemlerimize, pazarlamaya kadar pek çok alanda yeniliklerle kendimizi ifade edeceğiz.

Bu arada firmamız ile ilgili hedeflerimizi gerçekleştirirken, sektörümüzle ilgili ülkemizde ve dünyadaki yenilikleri izlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleşen fuarları yukarı da bahsettiğim gibi takip ediyoruz. 2015 yılı içinde yurtiçinde katılmayı planladığımız fuarları; ANFAŞ,  Kapı Pencere Fuarı ve Yapı Fuarı olarak belirledik, yurtdışında ise Bau 2015, 6.Aşgabat 2015, Sibbuild 2015, Madeexpo, Batimat Rusya 2015, Mosbuild Doors and Locks, Interbuild 2015, Dubai The Big 5 Show, Big 5 Cidde, Project Qatar 2015, 15. Confair 2015 olarak sıralayabiliriz. 

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya öne çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? 

1953 yılında temelleri atılan firmamız, 2014’te büyük bir atılım gerçekleştirerek bütün birimlerini Çerkezköy’deki Kale Üretim Merkezi’nde bir araya getiriyor. 40 m2’lik bir atölyede başlayan yolculuğumuz, bugün yaklaşık 40 bin m2’lik bir alana yayılan, Türkiye’nin ilk entegre teknolojik kilit fabrikasında, 2 bine yakın çalışan ordusuyla yoluna devam ediyor.

Şu anda inşaatı devam eden Çerkezköy Kapalı Organize Sanayi Bölgesinde 100.000 m2 kapalı alana sahip, en yeni ve modern teknolojileri kullandığımız Kale Üretim Merkezimizin, 2016 yılında tamamlanması planlanıyor.

Kale Üretim Merkezi;  bina, altyapı, sosyal donatı alanları ve makine parkuru ile yaklaşık 150 milyon TL’lik bir yatırım bütçesiyle yapılacak.

2016’da yeni fabrikanın faaliyete geçmesiyle Kale Endüstri Holding’e bağlı tüm grup şirketler tek bir çatı altında entegre bir şekilde üretimini gerçekleştirecek.


Benzer Konular

Yorumlar