TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

ACP Yapı Elemanları “2014 Son Derece Başarılı Olduğumuz Bir Yıl Oldu”

Ocak 24
11:05 2015

ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ

ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ’dan, Röportaj Konumuz Olan 2014 Yılı Değerlendirmeleri ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık. 

Firmanız açısından 2014 yılını değerlendirir misiniz, ne gibi çalışmalar yaptınız? 

Firmamız ACP YAPI ELEMANLARI 15 yıllık geçmiş tecrübeye istinaden Şubat 2013 tarihinde kuruldu.  2013 yılı bizim için altyapı çalışmaları, satışını ve taahhüdünü gerçekleştirdiğimiz ürünlerle ve firmalarla ilgili bilgimizin, tecrübemizin ve diyaloglarımızın geliştirilmesi ile pazarda kendimize yer edinebilmemizi sağlayacak altyapıların oluşturulması yılı idi. Bu konudaki başarımızın veya başarısızlığımızın testini de 2014 yılında yapacağımız çalışmalarla gerçekleştirecektik. 

acp yapı elemanları

2014 yılına baktığımızda son derece başarılı bir yıl olduğunu söyleyebilirim. Tedarikçi ve müşteri olarak çalıştığımız firmalarla gerçekleştirdiğimiz projeler ve kurduğumuz diyaloglar baz alındığında yüksek bir memnuniyet oranı yakalamayı başardık. Bunun haricinde gerek şirket içi organizasyonu ve sistematiği,  gerekse mevcut işyerlerimiz ve depolarımızın tertip düzen ve çalışma esasları konusunda 1 yıla sığdırılabilecek kadar başarı sağladığımızı ifade edebilirim. Bunları gerçekleştirirken mutlaka ki eksiklerimiz ve hatalarımız oldu . Bunları da tespit edebildik ve daha iyiyi daha doğruyu yakalayabilmek adına da bu tespitlerimizi 2015 programına kayıt ettik. 

acp yapı elemanları

2014 Yılında piyasaya sunduğunuz ürünleriniz ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz? 

Firmamızın ana faaliyet konusu, yapı sektörü ve özellikle de alüminyum sektörüne yönelik malzeme tedariği, ithalat, ihracat, toptan ve perakende satış, proje bazlı otomatik kapı uygulamaları olarak ifade edilebilir. Merkezimiz Ankara’da bulunmakta,  İstanbul’da da bir satış ofisimiz mevcuttur. Tüm Türkiye’ye ve bazı yabancı ülkelere yönelik faaliyet göstermekteyiz. Otomatik kapılar ile cam ve mekanik aksesuar ürünleri ile ilgili olarak DORMA firmasının, “Certified Business Partner” olarak ifade edilen özellikle proje odaklı faaliyet gösteren bayisiyiz . POLYGAL&PLAZIT markalı polikarbonat levhalar ile ilgili distribütörlük, Sistem Alüminyum firmasının üretimini gerçekleştirdiği alüminyum kompozit levhalar ile ilgili Ankara bölgesine yönelik bayilik, otomatik panjur sistemleri imalat, montaj ve teknik servis hizmetleri faaliyet alanlarımızın birinci kısmını içermektedir. İkinci kısımda ise ayrı bir binada faaliyet gösteren alüminyum sektörüne yönelik hırdavat aksesuar malzemeleri satışı gerçekleştirilmektedir. Bu kısımda da, Alman menşeili ROTO-FRANK firmasının aksesuar bayiliği, Belçika menşeili DL Chemicals firmasının silikon, mastik, yapıştırıcı ürünlerine yönelik olarak distribütörlüğü ile yalıtım membranı, sabitleme elemanları, cephe ve doğrama aksesuarları, makina ve el aletleri ürünlerinin toptan-perakende ve proje bazlı olarak satışını gerçekleştirmekteyiz. 

acp yapı elemanları

2014 Yılında en çok talep gören ve tercih edilen ürünleriniz neler oldu? 

Satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerimizle ilgili olarak hedeflerimiz doğrultusunda yeterli bir talep ve satış gerçekleştirme imkanımız oldu. Ancak DORMA ürünleri ile ilgili olarak ayrı bir parantez açmak gerekir ki, ürün kalitesi , firmanın bayilerine yönelik sunduğu hizmet odaklı samimi yaklaşım ve bizim de elimizden gelen çabayı sarfetmemiz neticesinde bu konuda diğer ürünlerimizden biraz daha başarılı olduğumuzu söyleyebilirim.

acp yapı elemanları 

2014 Yılında hangi Fuarlara katıldınız? 

Şu an itibariyle birebir müşteri ziyaretleri ve mevcut müşteri portföyüne yönelik olarak eldeki imkanlar doğrultusunda en yüksek hizmet kalitesini sunabilmek ile ilgili yoğun bir çaba içerisindeyiz.  Bundan dolayı mevcut durumda herhangi bir fuar katılımımız olmamıştır. Firmamızın hazırlamış olduğumuz “Büyüme ve Hizmet Gelişim Hedef Planı” doğrultusunda 2016 yılında fuar katılımlarına başlayacağız.

acp yapı elemanları

2015 Yılı için hedefleriniz ve yapmayı planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz? 

Bir önceki sorunuzda da belirttiğim gibi, “Büyüme ve Hizmet Gelişim Hedef Planı”mızda da yer aldığı şekliyle; daha önceki sektör tecrübelerimizle belirlediğimiz merkezimiz olan Ankara ve 2008-2014 yılları arasında aynı sektörlere yönelik olarak ticari bilgi ve deneyim elde ettiğimiz İstanbul olmak üzere öncelikle büyükşehirler, sonrasında da yurtdışı olmak üzere 2015 yılında pazarımızı genişletmek konusunda faaliyetlerimiz biraz daha yoğunlaşacaktır. Ayrıca, sektöre hitap edecek yeni bayilik anlaşmaları ve ithal ürün tedariği ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir. Bununla birlikte, “Yerlileşerek Milli Ekonomiye Katkı Programı”mız çerçevesinde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin bir kısmının yerli imkanlarla üretimi konusunda da Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.

acp yapı elemanları

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya öne çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? 

Yapı Sektörü Türkiye'nin ekonomik anlamdaki lokomotifidir. Hal böyle olunca bu sektörün bireyleri olarak üzerimizdeki sorumluluk ta büyük. Biz ACP YAPI ELEMANLAR olarak öncelikle sektörümüze, dolayısıyla da ekonomik anlamdaki lokomotife bir katkı sağlamak anlamında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunun için kendimize plan ve programlar hazırladık. Bu plan ve programlar, çalışan personelimizin motivasyonundan müşterilerimizin memnuniyetine, satışını yaptığımız ürünlerin kalitesinden harcanan emeğin kıymetine, yerli üretim ve istihdamın arttırılmasından sağlanan tasarrufa ve milli ekonomiye katkısına, her boyutta düşünülmekte ve hazırlanmaktadır.  Temsilciliğini yaptığımız ürünlerle ilgili olarak 25 kişilik bir kadro ve bu kadro içerisindeki dört İnşaat Mühendisi teknik eleman ile doğru ürünün doğru şekilde müşterilerimize ulaşması ve iyi hizmet alabilmeleri için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Eksiklerimiz mutlaka oluyor ancak telafi etmek adına da hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Tüm sektörün yaklaşımını bu bakış açısı ile entegre edebilirsek o zaman rekabet koşulları yukarılara taşınmış olur ve sektörün alt birimleri de kendi içerisinde birbirini yukarılara taşır diye düşünüyorum. Firmamız hakkındaki bilgileri ifade edebilmemiz için bize imkan vermeniz sebebiyle de derginize de ayrıca teşekkürlerimizi iletmek isterim.

acp yapı elemanları

Benzer Konular

Yorumlar