TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

Hautau SP Komfort 2014 Kapı, Pencere Fuarında Sergilendiği Günden İtibaren Yoğun Talep Aldı

Ocak 24
11:05 2015

Kaan Kutlu

HKS Yapı Elemanları’ndan Kaan Kutlu’dan Röportaj Konumuz Olan 2014 Yılı Değerlendirmeleri ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık.

2014 Yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz, ne gibi çalışmalar yaptınız?

2014 yılı HKS Yapı Elemanları adına büyümeye devam ettiğimiz bir yıl oldu. Ürünlerimizin tanıtımı, iş ortaklıklarımızı güçlendirmek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılama hedefimiz olduğu için, 2014 yılı bizim için başarılı bir yıl oldu diyebilirim. Sektörümüz için de genel olarak 2013’e benzer bir yıl geçirdik. Özellikle konjonktürel dalgalanmaların yoğun olduğu bir yılı geride bırakarak 2014 yılında HKS Yapı Elemanları olarak belirlemiş olduğumuz hedeflerin büyük bir kısmını gerçekleştirdik diyebiliriz. 

hks, hautau, vite

2014 Yılında piyasaya sunduğunuz ürünleriniz ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Yıl içerisinde Hautau SP Komfort ürünümüzün yoğun talebiyle karşılaştık. Sürme sistemlerinde son teknoloji olan Hautau SP Komfort 2014 Kapı, Pencere fuarında sergilendiği günden itibaren yoğun talep aldı ve yıl boyunca müşteriler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.  Vite markamızın özellikle İzolasyon ürünleri de 2014 yılında Türkiye’nin her bölgesindeki müşteriler tarafından yoğun talep edilen ürünümüz oldu. Yeni yılda da Hautau, Winkhaus ve Vite markalarının yeni ürünleri ve hizmetlerini hem yurt içi hem de yurt dışında daha fazla ülkeye sunmayı hedefliyoruz. 

2014 Yılında hangi fuarlara katıldınız ?

12 – 15 Mart 2014 tarihinde İstanbul Uluslararası Pencere fuarına yaklaşık 250 m²’lik stand alanıyla katılım sağladık. Ayrıca hem İstanbul’da hem de İzmir’de gerçekleşen Yapı Fuarı – TurkeyBuild fuarlarına katıldık.

kağan kutlu2015 Yılı için hedefleriniz ve yapmayı planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

2014 Yılında biz ve bizim gibi yurtdışından ürün ithal eden firmaların kur artışından etkilendiğini söyleyebiliriz. 2015 yılında Türkiye’nin 2014’e göre daha dengeli bir hal almasını bekliyoruz. 2015 Yılında daha olumlu gelişmelerin olmasını umut ediyoruz. 2014 Yılında çok ciddi kârlar elde etmedik. Ortada bir yıl geçirdik diyebiliriz. Hatta bu yıl içerisinde oldukça zarar gören ve kapatmak zorunda kalan firmalar da oldu. 

2015 yılında Mart ayında yapılacak Kapı, Pencere fuarında 243 m²’lik standımızla hizmet vereceğiz. Ayrıca hem İstanbul’daki hem de İzmir’deki Yapı Fuarlarına katılmayı planlıyoruz. Son olarak ise Dubai’de yapılacak olan The Big 5 Show fuarına katılmayı amaçlıyoruz.           

Bunların yanında şirketimizi ve ürünlerimizi tanıtmak amacıyla 2014 yılında üniversitelerde verdiğimiz kongreleri hem geliştirerek hem de üniversite sayılarını arttırarak öğrencilerle daha sıkı iletişim kurmayı hedefliyoruz. Ayrıca hem markaların hem de şirketimizin global bir piyasada tanınması açısından çalışmalarımızı da 2015 yılında müşterilerimizle paylaşacağız. 

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya öne çıkarmak istediniz bir konu var mı?

2015 yılına unvan değişikliği yaparak Anonim Şirketi olarak yolumuza devam ediyoruz. 2015 yılının öncelikle ülkemiz için ardından da şirketimiz için hayırlı geçmesini diliyorum.


Benzer Konular

Yorumlar