TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

ABC Kimya Yeni Ürünleriyle 2014 Yılında %30 Büyüme Elde Etti

Ocak 28
07:33 2015

ABC Kimya Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Karadayı

abc kimyaABC Kimya Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Karadayı’dan Röportaj Konumuz Olan 2014 Yılı Değerlendirmeleri ve 2015 Yılı Hedefleriyle İlgili Bilgiler Aldık.

2014 yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz, ne gibi çalışmalar yaptınız?

Firmamız geçen yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da AR-GE faaliyetlerine ağırlık vermeye devam ederek piyasaya son teknoloji ürünü olan yeni ürünler sunmaya devam etmiştir. Bugün itibarı ile kalitenin ve yeniliğin adresi olarak profesyonel izolasyon malzemelerinde sektörün her türlü ihtiyacını karşılayacak ürün çeşitliliğine sahibiz. Avrupa standartlarında üretim yapmaktayız. Tüm ürünlerimiz ISO9001 ve CE sertifikalarına sahiptir. Özellikle akrilik mastikler, yaklaşık 10 değişik kalite ve farklılıkta olup piyasadaki en geniş ürün ağına sahibiz. Silikonlar yine, genel maksat silikonlarından tutun, duşakabin silikonu, dış cephe silikonları, yüksek ısı silikonu, ayna silikonu (şişecam sertifikalı), değişik renk ve ambalaj çeşitleriyle, Poliüretan mastikler, inşaat, otomotiv ve oto ön cam yapıştırma, Hibrit mastikler ve yapıştırıcılar, mdf kit, epoksi kimyasal dübel, deniz tutkalı, mum silikon, all fix yapıştırıcılar ve poliüretan köpükler, sektörün ihtiyaç duyabileceği en zengin ürün gamına sahip olduğumuzu iftiharla söyleyebilirim. Kapı ve pencere sektörü (alüminyum ve pvc başta olmak üzere, proje bazlı olsun, hırdavat ve nalburiye sektörü dışında kurumsal firmalara marka yapan bir firmayız.

Ülkemizin yakın çevresinde  yaşanan problemlere  ve yoğun rekabet ortamından kaynaklanan sıkıntılara rağmen, 2014 yılı firmamız açısından verimli geçti diyebiliriz. İhracatta  da ağırlık vererek  %30 civarında bir büyüme elde ettik.

murat karadayı, murat karadayı

ABC Kimya Genel Müdürü Murat Karadayı

2014  Yılında piyasaya sunduğunuz ürünleriniz ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

 Bu sene özelikle piyasaya yangına dayanıklı izolasyon malzemesi ve otomotiv sektörüne özel ürünler  çıkarttık. 

abc kimya, abc 650 firestop akrilik mastik

ABC 650 FIRESTOP AKRİLİK MASTİK inşaatlarda yangına dayanıklılık gerektiren yangın kapılarında, yangın bölümlerinde, kablo elektrik tesisat kanallarının izole edilmesinde kullanılan çok kritik bir üründür ve tamamen yerli bir üretimdir. Ar-Ge’si burada yapılmış, uluslararası sertifikaya sahip tek yerli üründür. Sektör için değerli bir ürün olup, ciddi bir fiyat avantajı da bulunuyor. 

Bu ürün, TS EN 1366-4 standardına göre test ediliyor. 1000 dereceyi aşan sıcaklıkta yaklaşık 4 saat yanmadan dayanım gerçekleştiriyor. Bir yangında en önemli şey binanın elektrik tesisatının durmadan çalışabilmesi, asansörlerin ve aydınlatmanın çalışmasıdır. O yüzden bu ürün çok önemli bir üründür. Ayrıca yangına dayanıklı PU köpük üretimi de yapmaktayız. 

abc kimya, abc b1 poliüretan köpük

ABC B1 POLİÜRETAN KÖPÜK, yangına dayanıklı, yangın geciktirici özelikte, kapı ve pencere montajları başta olmak üzere inşaatlarda dilatasyon boşluklarının doldurulması, sızdırmazlık ısı ve ses yalıtımı da sağlayan çok amaçlı inşaat dolgu malzemesidir. 

Bu sene otomotiv sektöründe özel piyasaya çıkardığımız ürünler;

abc kimya, abc 930 pu windshield oto cam yapıştırıcı

ABC 930 PU WINDSHIELD OTO CAM YAPIŞTIRICI oto camların yapıştırılması için kullanılan poliüretan esaslı yapıştırıcımız. 

abc kimya, abc 750 high temp, yüksek ısı silikonu

ABC 750 HIGH TEMP YÜKSEK ISI SİLİKONU (315º C ye kadar ) metal parçalar arasında, otomobilde: diferansiyel kapağı, motor kapağı ve karbüratör kapağı contası olarak, elektrikli ev eşyaları üretiminde, motor ve pompalarda conta olarak, ısıtma sistemlerinde ve termostatlarda kullanılır. 

abc kimya, abc 1000 maximum

2014 Yılında en çok talep gören tercih edilen ürünleriniz neler oldu?

Mastik grubunda çok özel ürünlere sahibiz. Piyasanın en kaliteli akrilik mastiklerini üretiyoruz. Bunlar bir silikon kadar esnek ürünlerdir. Özellikle ABC 1000 MAXIMUM gerçekten kaliteyi arayanlar için eşi ve benzeri olmayan, silikona alternatif bir üründür. 

Bu ürün silikon kadar esnek bir üründür. Silikona göre avantajı; boyanabilmesi ve çevreci bir ürün olmasıdır. Su bazlıdır ve insan sağlığına zarar vermez. Doğramayla kullanıldığı yerde ,doğramanın ömrü kadar ömrü olan bir üründür. Boyanabilme ve silinebilme, hafif yağışlardan etkilenmeme özelliği var. O yüzden kendine has ve özel bir üründür.

abc kimya, abc 500 performans 

ABC 500 PERFORMANS da çok özel bir ürün akrilik esaslı, lateks bazlı bir üründür. Dört mevsim kullanılabilen, yağışlardan etkilenmeyen, 5 yıl garanti verdiğimiz bir üründür. Ayrıca bu ürün de rakiplerimizde bulunmuyor. 

abc kimya, abc 2000 maximum

ABC 2000 MAXIMUM  silikonize mastik grubumuzun en yeni üyesi .Nötr silikona alternatif ürünümüz. Bu ürünü suyun içerisinde bile uygulayabiliyorsunuz. Ürün suda çabuk reaksiyon gösteriyor ve oldukça hızlı bir şekilde donuyor. Bu ürünü dış cephe kaplamalarında kullanıyorsunuz. Alüminyum kapı pencere, PVC kapı pencere veya mermer yapıştırmalarında tüm alanlarda kullanabileceğiniz bir ürün.

abc kimya

2014 Yılında hangi fuarlara katıldınız?

2014 Yılında ikisi yerli, altı tanesi yabancı toplam 8 adet Fuara katıldık. Bunlar Rusya’da Ocak ayında SIBBUILD 2014, Mart ayında MOSBUILD 2014, Türkiye’de Tüyap’ta Mart ayında 2014 Pencere Fuarı, Nisan ayında 2014 Yapı Fuarı, Haziran ayında  Türkmenistan’da EXPOBUILD, 2014 Eylül ayında Nijerya’da BUILDMACEX 2014, Ekim ayında Etiyopya’da ADDISBUILD, Aralık ayında Kamerun’da PROMOTE 2014.

abc kimya

2015 Yılı için hedefleriniz ve yapmayı planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

 2015 yılında birinci hedefimiz ihracatımızı artırmak. Şu anda üretimimizin %30 kadarını ihraç ediyoruz. Bunu ilk etapta %50 seviyesine getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Gerek sertifikasyon olarak gittiğimiz ülkelerin standartlarına uygunluğumuz, varsa eksikliklerimiz tamamlayıp yolumuza devam ediyoruz. En son CE sertifikasyonu alarak Avrupa birliğine ihracat ile ilgili önemli sertifikamızı aldık. Duraklama olmadan Avrupa pazarına ihracatımız sürüyor.  Kuzey ve Güney Amerika, Afrika’nın bir çok ülkesi, Ortadoğu, Türki cumhuriyetler ve uzak doğu dahil olmak üzere 40 ülkeyi aştık.

abc kimya

Bizim en önem verdiğimiz şey; ürünlerin kalite istikrarıdır. Dünyadaki yenilikleri yakından takip ederek, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına odaklı  AR-GE çalışmalarımız bu sene de öncelikli çalışmalarımızın başında gelecek. Mutlak müşteri memnuniyetini hedefleyen bir şirketiz. Hedefimiz; sıfır sorun, sıfır şikâyettir. Ürünlerin doğru yerde, doğru şekilde kullanımıyla ilgili eğitim ve bilgilendirme gibi konularda çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Satış sonrası verdiğimiz teknik destek ve çözüm üretme kapasitemiz firmaların arayışlarına ve ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. ABC firmasının en önemli özelliklerinden bir tanesi, ürünleriyle ilgili piyasada müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmaktır. Çok kısa sürede başarılı olmamızın en büyük sebebi de budur. 

abc kimya

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya öne çıkarmak istediğiniz bir konu var mı? 

Bu sene Türkiye’de sektörün nabzını tutan iki önemli fuara katılıyoruz. 11-14 Mart 2015 tarihlerinde Tüyap’ta İstanbul Pencere Fuarı ve 21-25 Nisan‘da yine Tüyap’ta İstanbul TURKEYBUILD  38. Yapı Fuarı. Yeni ürün ve hizmetlerimizi tanıtmak üzere herkesi stantlarımıza bekliyoruz.  

abc kimya

ABC SEALANTS 
ABC KİMYA SANAYİ ve DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Ortaköy sanayi sitesi.İlter Bulvarı .no:16 Silivri

info@abcsealants.com
Telefon+90 212 422 13 56 / +90 212 422 13 57
Faks: +90 212 422 13 58

İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
1203/1 Sk.No:105  Yenişehir/İZMİR
Tel:0232 253 51 83
www.abcsealants.com

Benzer Konular

Yorumlar