TEDARİK DERGİSİ

AKSESUAR - PROFİL

Windorwin-Air Müsiad Fuarının İlgi Odağı Oldu

Mayıs 19
01:15 2015

windorwinWindorwin Genel Müdürü Burhan Vardar’ı Katıldıkları 15.Müsiad Uluslararası Fuarında Ziyaret Ettik.

MÜSİAD Fuarı’na katılma maçınızı ve fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Müsiad Fuarına ilk kez katılıyoruz. Biz inşaat holüne katıldık. Yeni geliştirdiğimiz ürünleri tanıtarak inşaatlarda ürünlerimizin kullanılmasını sağlamak amacıyla fuara katıldık. Biliyorsunuz yapılan inşaatların dış cephelerinde mantolama sistemi yapılıyor. Dolayısıyla binalar hava almıyor. Bunu önleyebilmek ve bir nebze katkımız olması için Windorwin-Air’i tanıtmak amacıyla bu fuara katıldık. Bunun yanında diğer ürünlerimiz de var. Isı yönlendirme sistemi, ısı tasarruf sistemi gibi. Genelde akıllı ev konseptlerinde tasarlanan ürünleri kullanıyoruz. Ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. Patentleri de bize ait. Bayilikler oluşturuyoruz. Güzel gelişmeler oluyor. Yurtdışından, özellikle Arap ülkelerinden çok ilgi var. Doğu bölgelerinden, Afganistan, İran gibi ülkelerden ilgi var. Türkiye’den çok yurtdışından firmalar çok ilgileniyorlar.

windorwin, burhan vardar

MÜSİAD’a üye misiniz?

MÜSİAD ’a henüz üye değiliz, ama olmayı düşünüyoruz. MÜSİAD hakikatten çok değerli bir dernek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve İstanbul Ticaret Odası’na üyeyiz. Ama MÜSİAD ’a da üye olmayı düşünüyoruz. Üye olmasak da MÜSİAD bize destek oluyor. KOSKEB ’in desteklerinden faydalandık, dolayısıyla MÜSİAD da destek verdi bize.

windorwin-air

Fuar beklentilerinizi karşılıyor mu?

Bizim beklentimiz tanıtım. Ne kadar tanıtabilirsek o kadar geleceğe katkı sağlıyoruz. Elinde bir ürünün varsa, tanıtımın olmadıktan sonra elinde olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. İnsanlar bildikçe, tanıdıkça, talep oldukça iş yapılıyor. Onun için reklam çok önemli. Fuarlar da bu açığı kapatıyor. Sadece bir televizyon kanalına veya bir dergiye reklam versen tabi ki çok katkısı oluyor, ama fuarlarda her kesimden gelen oluyor. Diyelim anlık televizyon reklamı verdin 10 saniyede neyi anlatabilirsin. Böyle fuarlarda bire bir canlı anlatımlar oluyor. Daha önce görmüş olasına rağmen anlatımdan sonra bu muydu diyenler oluyor. Bizim insanımız pek okumuyor. Altına tanıtımını yazmışsın, ama kolaycılığa kaçıyor, resimden okumaya çalışıyorlar. Bu da bize resimden okutmamız gerektiğini gösteriyor. Öyle bir şeyler yapacağız ki, tanıtımlarımızı yaparken resimden okutmaya çalışacağız. Nasıl Twitter’da 140 karakterle anlatımlar yapılıyor, bunlara uymak lazım. Daha fazlasını zaten okumuyorlar. Nokta atışları yapmak gerekiyor. Mesela biz, “montaj kolay, söküm kolay kendi başına bir olay” demişiz bu okunuyor. Ama altta yazılanları kimse okumuyor.

Windorwin

Önümüzdeki dönemlerde katılmayı düşündüğünüz başka fuarlar var mı?

Daha önce İnovasyon Türkiye Fuarı ile bu fuarı belirlemiştik, ikisine de katıldık. Üçüncüsü Buluş Fuarı. Biz bu üç fuara da katılıyoruz. Bundan sonra bir strateji belirleyeceğiz, bakacağız hangi fuarlara katılmamız bizim için olumlu olur. Ona göre karar vereceğiz.

Windorwin - Isıyön

Bu fuarda en çok ilgi gören ürününüz hangisi oldu?

Bu fuarda en çok havalandırma ürünü olan, Windorwin-Air en çok ilgi gören ürünümüz oldu. Her gelen onunla ilgilendi. Çünkü enerji tasarrufu sağlıyor, bir geri dönüşüm aracı. Pvc pencereler hava almıyor. Yani Windorwin-Air olmayan pencereler hava almıyor. Bu bir gerçek. Yoğunlaşma oluyor. Bu ürün hakikaten hava alıyor, geleceği açık bir ürün. Sonra muadili olmayan bir ürün. Bire bir bize ait, dünyada tek olan bir ürün. Muadili yok derken, havalandırma menfezler var, pencerelerde contası kesiliyor, oraya bir aparat takılıyor. Ama bunun karşılamıyor. Açılır pencerenin üzerine contası kesilip takılan aparat ne kadar havalandıracak. Bunda istediğin kadar delip talebe göre şekillendirebiliyorsun. Onu duvara takamazsın, bunu duvara da takabiliyorsunuz. Bunun muadili değiller yani. Bu ürün hakikatten de diğer muadillerine oranla çok farklı bir ürün. Filtresi yıkanabilen, içeriden açılıp kapanabilen bir ürün.

Windorwin, Burhan Vardar

windorwin

 

Benzer Konular

Yorumlar