TEDARİK DERGİSİ

PENCERE - CEPHE

Şişecam Düzcam İtalya’nın Avrupa Birliği Milletvekilini Ağırladı

Temmuz 07
08:19 2017

Avrupa Birliği milletvekili Isabella De Monte, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi olan Şişecam Düzcam’ın İtalya’daki üretim tesislerini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, kaplamalı camların enerji tasarrufuna, İtalya ve AB ekonomisine sağlayacağı katkının büyüklüğü aktarıldı. Üretim tesislerinde yapılan gezi sırasında düzcamın yanında lamine ve akustik lamine camların da tanıtımı yapıldı.

Düzcam, Cam Ev Eşyası, Cam Ambalaj ve Kimyasallar olmak üzere dört ana iş grubunda küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, İtalya’daki üretim tesislerinde Avrupa Birliği milletvekili Isabella De Monte’yi ağırladı. Ziyarete, Şişecam Düzcam’ın da üyesi olduğu Avrupa düzcam üreticileri birliği Glass for Europe Genel Sekreteri Bertrand Cazes de katıldı.

Şişecam Düzcam İtalya’nın Avrupa Birliği Milletvekilini Ağırladı

Ziyaret kapsamında milletvekillerine Şişecam’ın İtalya yatırımının büyüklüğü, çalışan işçi sayıları ve bölge ekonomisine olan katkıları aktarıldı. Gezi sırasında kaplamalı camların enerji tasarrufuna, İtalya ve Avrupa Birliği ekonomisine, bireylerin bütçesine sağlayacağı katkının büyüklüğüne de dikkat çekildi.

Fabrika gezisi esnasında float üretimine yoğun ilgi gösteren Avrupa Birliği milletvekili Isabella De Monte, lamine cam hattı ziyareti esnasında akustik lamine camlarının gürültü kontrol performanslarını Şişecam Düzcam’ın yeni mobil uygulamasıyla test etti.

Ziyaret sırasında Glass for Europe birliği yetkilileri tarafından yapılan sunumda ise Avrupa konut stokunun yenilenmesinde kaplamalı cam kullanımının önünü açacak yasal düzenlemeler ve tüketici bilincini artırmaya yönelik faaliyetlerle ilgili milletvekilinden destek istendi.

Benzer Konular

Yorumlar