TEDARİK DERGİSİ

PENCERE - CEPHE

“Şişecam Together” genç yetenek programına başvurular başladı

Kasım 04
03:46 2017

Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar ana işkollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, geleceğini birlikte şekillendireceği genç yetenekleri arıyor. Şişecam bu doğrultuda hayata geçirdiği genç yetenek programı “Şişecam Together” ile iş yaşamına ilk adımı atacak olan yetenekli gençlerin kariyerlerine yön vermeyi amaçlıyor. Son başvuru tarihi 19 Kasım 2017 olan programa, üniversitelerin lisans bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecek.

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından bir olarak, üretim faaliyetlerini 13 ülkede 22 bine yakın çalışanıyla sürdüren Şişecam Topluluğu, geleceğini birlikte şekillendireceği genç yetenekleri arıyor. Bu kapsamda hayata geçirdiği genç yetenek programı “Şişecam Together” ile Şişecam Topluluğu, iş yaşamına ilk adımı atacak olan yetenekli gençlerin kariyerlerine yön vermeyi amaçlıyor. Gençlerin kariyerlerini Şişecam profesyonelleriyle birlikte şekillendirebileceği programa üniversitelerin lisans bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri 19 Kasım 2017 tarihine kadar başvurabilecek.

Şişecam Together, 150 ülkeyi aşan satışları ve 13 ülkedeki üretim faaliyetleriyle gerçek anlamda uluslararası ölçekte bir topluluk olan Şişecam’da çalışma fırsatı sunuyor. www.toptalent.co/sisecamtogether linkinden online olarak başvuran genç yetenekler, sınav değerlendirmesi aşamasından geçerek, Şişecam Genel Merkezi’nde vaka çalışmasının gerçekleşeceği programa katılacak ve yöneticilerle birebir görüşecek. Finalde başarılı olan genç yetenekler ise kariyerlerinde ilk adımı Şişecam Topluluğu’nun bir üyesi olarak atma fırsatını yakalayacak.

Şişecam Topluluğu İnsan Kaynakları Başkanı Şengül Demircan

Şişecam Topluluğu İnsan Kaynakları Başkanı Şengül Demircan

Şişecam Together genç yetenek programını yurt dışına da taşıyoruz

Şişecam Topluluğu İnsan Kaynakları Başkanı Şengül Demircan, genç yetenek programı Şişecam Together’ın sadece Türkiye’de değil, Topluluğun faaliyet gösterdiği Almanya, Bulgaristan, Slovakya, Rusya ve Bosna-Hersek’te de eş zamanlı olarak hayata alınacağını belirterek, “Küresel stratejilerimiz ile uyumlu olarak, Şişecam Together programını yurt dışına da taşıyoruz. Lisans döneminden itibaren genç yeteneklerle uzun süreli bağ kurmak ve uzman yardımcısı ve mühendis alımları için nitelikli havuz oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda üniversite işbirliklerimizi yurt dışında da güçlendireceğiz” dedi. İşe yeni başlayan genç yetenekleri yoğun bir eğitim, oryantasyon ve mentörlük sürecinin beklediğini ifade eden Demircan, “Cam her zaman insan hayatına değer katan bir materyal oldu, dolayısıyla odak noktamız insan. Bu nedenle Şişecam Together programını yarattık. Program kapsamında Şişecam’ın geleceğini genç yeteneklerle birlikte şekillendireceğiz” diye konuştu.

Şişecam Together genç yetenek programı hakkında detaylı bilgi için www.toptalent.co/sisecamtogether sitesi ziyaret edilebilir.

Benzer Konular

Yorumlar