TEDARİK DERGİSİ

PANJUR - KEPENK

Roxy İstanbulda Yeni Açtığı Yerinde de Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Şubat 02
10:15 2015

TOREX A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat KARABULUT

roxy, torex

İstanbul Adres Bilgileri:

İstoç Ticaret Merkezi 41.Ada No:45-47 Bağcılar İstanbul
T:0212.659 78 08 F:0212.659 78 28

TOREX A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat KARABULUT ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde sorularımızı yanıtladı.

İzmir’de kurulan ve hizmet veren bir firmasınız. İstanbul’da yeni bir ofis açma fikrine nasıl karar verdiniz?

İstanbul’a gelmemizin bir çok farklı sebepleri var diyebilirim. Öncelikle Anadolu’ya da hizmet veren bir firma olmamız sebebiyle İzmir’den diğer şehirlere ürünlerimizin ulaşımı konusunda yaşadığımız nakliye probleminin etkisi çok oldu. Bu noktada İstanbul’a gelmemizin müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak amacıyla doğru bir adım olduğunu düşünüyorum.

torex, aş, roxy, türkiye, istanbul, izmir

İzmir’deki yerimizde hizmetimiz tabii ki devam etmektedir. Ayrıca, ihracat çalışmalarımızda İstanbul’da olmanın vermiş olduğu avantajı kullanmayı düşünüyoruz.Yurtdışı firmaları için İstanbul artık Türkiye dediğinizde ilk akla gelen şehir ve ticaretin başkenti konumunda. Bu yüzden İstanbul’da olmak hem yurtiçinde hem de yurtdışında bizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

torex, roxy

İstanbul ve İzmir’deki çalışma alanlarınızdan bahse decek olursak nasıl hizmet vermektesiniz?

İzmir’deki depomuz çok büyük bir alana sahip. Bu sebeple stok anlamında yer sıkıntısı yaşamıyoruz.İhracatımız belli bir düzende ilerlediği için belirli zamanlarda çok yüklü miktarda ürün depomuza girebilmektedir. Ama ihracat alanında ürünlerin depoda kalma süresi çok azdır.

Ürün gelir ve müşterilerimize ulaştırılır. Ayrıca yurtiçi tedariki için elimizde yeterince ürün bulundurmak durumundayız. .Amacımız her zaman güçlü stok ve yeterli depolama alanı ile müşterilerimize en iyi hizmeti vermektir.

torex, roxy
İstanbul’da ise İstoç’ta bulunan bir alanı ofis olan, üç katlı diğer alanı depo olarak kullanmaktayız. Ama depo alanımız bizim için yetersiz kaldı. İlave olarak hemen karşımızdaki yeni bir depo alanını da bünyemize katmış bulunmaktayız. Müşteri memnuniyeti ve hızlı bir hizmet sunabilmek için bunu yapmamız gerekliydi.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanma sebebimiz uluslar arası havaalanının bu tarafta olmasıdır. Ayrıca yurtdışından gelen konuklarımızı en iyi şekilde ağırlama düşüncesi de burada bulunma sebebimiz arasında.

Biz ağırlıklı olarak ihracat firması olduğumuz için servis ve hizmet konusunda müşterimizi memnun edebilecek kadar personel çalıştırıyoruz. Ege,İç Anadolu ve Marmara Bölgesindeki çalışmalarımıza ilaveten Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hizmet verecek bir arkadaşımızı da firmamızın bünyesine kattık.

Ben ihracata yönelmiş durumdayım, İzmir merkezimizde bulunan Rıfat Bey ve ekip arkadaşları ise yurtiçi çalışmalarımız ile ilgilenmektdirler.

torex, roxy

Yurtdışında gündeminizde olan bir ülkede ofis veya bayilik çalışmalarınız var mı?

Elbette. 2014 yıl sonu itibariyle ofis ve depo oluşum planlarını gündemimize aldık.2015’nin ilk altı ayı içerisinde öncelikli bölge İran olacaktır.Şuan için çalışmalarımız Tahran şehri ile yoğunlaşmaktadır.Ancak diğer bir-iki şehir içinde bayilik görüşmelerimiz sürmektedir.

Amacımız Tahran’a bir depo açıp bölge bayiliklerimizle ürünlerimizi İran marketinin beğenisine sunmaktır.Ayrıca 2016 yılı itibariyle Kuzey Afrika’da bir oluşum planlamaktayız.

torex, roxy


Satış ve Pazarlama çalışmalarınız için neler söylemek istersiniz?

Firmamız açısından Pazarlama; öncelikle birebir müşteri ve firma ilişkilerine bağlı. Sektöründe uzman olan personellerle çalışıyoruz. Sektör ve bölgesel olarak; iyi çalışmalar yapıp, ön çalışmalarımızı tamamlayıp müşteri ziyaretine gidiyoruz. Doğru yönlendirmeler yaparak, doğru ürünü seçmesine yardımcı oluyoruz.

Proje işlerinde destek oluyoruz. Ürünün sadece satışıyla değil, depodan müşterinin deposuna kadar olan sürecide kontrol etmekteyiz. Lojistik ve satış sonrası hizmetlerde de birebir değişim ile garantiyi sağlıyoruz. Firmamız için Pazarlama; müşteri memnuniyetini hep yüksek seviyede tutmaktan geçiyor. 

torx, roxy

Kaliteli ve uzun ömürlü ürün satıp,birebir değişim ile ürünleri garanti altına alıyoruz. İthalat sürecinde başlayıp gümrük,depo,lojistik ,satış ve satış sonrası hizmetlerde her geçen gün daha kurumsal hizmet sunuyoruz.Firmalara karşı dürüst,güvenilir ve samimi bir ticaret ilişkimiz bulunmaktadır.

Pazarlama alanında 2014 yılında başlatıp 2015 yılı içerisinde de devam ettireceğimiz planlarımız bulunuyor. 2014 yılının son beş ayını ülkemizin doğu tarafına çok ciddi ziyaret ve seyahat planlamaları ile geçirdik.

Yayılma politikasını 2015 yılı içerisinde de sürdüreceğiz. İstanbul’da bir yerimizin olması Marmara Bölgesi için bizi artıya götürecek bir gelişme sağlayacağını düşünüyorum.

torx, roxy


2015 yılında bünyenize yeni ürünler katacak mısınız?

Öncelikle, satışını yaptığımız ürünlerin talebi olan üretici firmaların; satış hacmini,satış alma alışkanlıklarını ve özelliklerini iyi araştırıyoruz. Pazardaki sektör analizini iyi yapmak durumundayız.Yıllık planlar doğrultusunda çalışmalar yaptığımız için birçok sorunun üstesinden geliyoruz. Pazarımızda üretici firmalar,ara faktördür. Stratejilerimizi de üretici firma analizlerine ve taleplerine göre değerlendirip belirliyoruz.

Torex A.Ş.olarak 2015 yılında otomasyon ürünlerine daha çok ağırlık veriyor olacağız. Ağırlıklı olarak kepenk ürünlerimiz piyasaya hakim durumda. Bundan sonra ki hedeflerimiz otomasyon sektörü. Uzak Doğu’da bariyer ve yana kayan kapılar üzerine çok büyük bir firma ile sözleşmemizi imzaladık.İthal etmiş olduğumuz ürünlerde kaliteyi ön planda tuttuğumuz için ürünü piyasaya sürmemiz uzun sürüyor.

Bir yıl süren testlerimiz ardından firmamız tarafından kabul gören ürünleri mart ayındaki fuarda müşterimizin memnuniyetine sunacağız.

torex, roxy

roxy, torex

 İstanbul Adres Bilgileri: 

İstoç Ticaret Merkezi 41.Ada No:45-47 Bağcılar İstanbul 
T:0212.659 78 08 F:0212.659 78 28

www.torexas.com


Benzer Konular

Yorumlar