TEDARİK DERGİSİ

PANJUR - KEPENK

Torex A.Ş. İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Hizmetinizde

Mart 01
05:14 2015

 

roxy, torex

İstanbul Adres Bilgileri: 

İstoç Ticaret Merkezi 41.Ada No:45-47 Bağcılar İstanbul 
T:0212.659 78 08 F:0212.659 78 28

TOREX A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Karabulut’u hizmete açtıkları İstanbul Bölge Müdürlüğünde ziyaret ettik.

İstanbul Bölge Müdürlüğünü açmaktaki amacınızı öğrenebilir miyiz?

Bizi İstanbul’da ofis açmaya iten ilk şey; Anadolu’daki müşterilerdir. İzmir’de sevkiyat yaparken, Anadolu’ya ürünümüz geç gidiyor, bu sebeple İzmir’den giden ürünlerde yaklaşık dört–beş günlük gecikmeler yaşadık. İstanbul’da yaklaşık bir yıldır faaliyetimiz bulunmaktaydı. Zaten bu ülkenin ticaret merkezi İstanbul’dur. O yüzden burada bir merkez kurup, burayı lojistik üssü gibi kullanarak, çok acil sevkiyatlarımızı buradan yapma planım vardı..

Bizim için şu anda en önemli konu; Anadolu’daki müşteri portföyümüzü memnun etmek. İkinci bir konu da yurtdışı. Bu sene ihracatımızı biraz daha arttırmayı düşünüyoruz. Yurtdışı ile ilgili belli planlarımız var. Bu yıl içerisinde önümüze İran gibi bir hedef koyduk. Orada daha başarılı olabilmek, yurtdışı müşterimizi daha iyi ağırlayabilmek, onları Türkiye’ye  davet edebilmek adına İstanbul’da bir ofise ihtiyacımız vardı. Bu yüzden İstanbul’da bir ofis açmayı uygun gördük, diyebilirim. 

torex, roxy

İzmir’den nerelere, İstanbul’dan ise nerelere hitap edeceksiniz?

İzmir’den Ege ve İç Anadolu, Akdeniz Bölgelerine hitap edeceğiz. Biz yaklaşık 5 aydır Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde de bir arkadaşımızı dolaştırıyoruz. Oralarda kendimizi tanıtıyor, insanlara ne yaptığımızı anlatıyoruz ve birçok büyük firmayla da belli görüşmeler sağladık bu süre içinde. Onların da ürünlerinin büyük bir kısmını İstanbul’dan göndereceğiz. Yani Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Marmara Bölgesi’ni İstanbul’dan yapmayı planlıyoruz. İç Anadolu ve Ege, Akdeniz bölgelerini de İzmir’den yönetmeye çalışıyoruz. Ama tabi ki, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’ya İzmir’den mal gidecek, ana depomuz İzmir. İstanbul’daki oluşumumuz acil önlemler alabilmek içindir. 

torex, roxy

İstanbul’daki yeriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Burada 400-450 m² kadar bir alanımız var. Ayrıca depo olarak ofislerimizin olduğu yerin dışında hemen İstoç’un içinde bir yer daha tuttuk. Oraya da sadece ürün koyacağız. Sadece bölge müdürlüğümüzün olduğu yeri de ofis ve yönetim katı olarak planladık. En alta bir yeri yine depo olarak belirledik. Çünkü çok acil durumda depoya gitmemiz bile sorun olabiliyor. 

torex, roxy

Yönetim kadronuz hakkında bilgi verir misiniz?

Bizim yaklaşık bir yıldır İstanbul Bölgesi’nde bir arkadaşımız Bölge sorumlusu olarak faaliyetimizi devam ettiriyordu. Bizi tanıtıyordu, anlatıyordu. Her zaman söylerim; firmada Rıfat Bey gibi bir müdürümüz olduğu için de kendimizi çok şanslı hissederiz. İkimiz en iyi şekilde görev paylaşımı yaparak zamanımızı en iyi şekilde planlıyoruz. Bizim çalışma arkadaşlarımızın hepsi deneyimli, hepsi sektör içinden. Tecrübeli insanlarla çalışıyoruz. 

torex, roxy

Firmanızla ilgili yenilikler var mı?

Torex A.Ş. olarak 2015 yılında otomasyon ürünlerine daha çok ağırlık veriyor olacağız. Ağırlıklı olarak kepenk ürünlerimiz piyasaya hakim durumda. Bundan sonra ki hedeflerimiz otomasyon sektörü. Uzak Doğu’da bariyer ve yana kayan kapılar üzerine çok büyük bir firma ile sözleşmemizi imzaladık. İthal etmiş olduğumuz ürünlerde kaliteyi ön planda tuttuğumuz için ürünü piyasaya sürmemiz uzun sürüyor. Bir yıl süren testlerimiz ardından firmamız tarafından kabul gören ürünleri mart ayındaki fuarda müşterimizin memnuniyetine sunacağız.

torex, roxy

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı? 

Müşterilerimizi memnun etmeye devam edeceğiz. Bu arada İran’la ilgili çok ciddi gelişmelerimiz var. İstanbul’daki yeri açmamızın en büyük nedeni de İran’da şu anda yapmaya çalıştığımız depo oluşumu. Yurtdışı çalışmalarımız ve oradaki firmalarla yapmış olduğumuz sözleşmeler devam edecek.  

torx, roxy

torx, roxy

torex, roxy

 

roxy, torex

  İstanbul Adres Bilgileri:  

İstoç Ticaret Merkezi 41.Ada No:45-47 Bağcılar İstanbul 
T:0212.659 78 08 F:0212.659 78 28
 

www.torexas.com

Benzer Konular

Yorumlar