Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 11:39 Bu haber 40267 kez okundu
 
Akseki Yapı 4. Kez Pencere Fuarında Yerini Alıyor
Akseki Yapı Panjur Bölüm Müdürü Erkan Sertkaya’dan bu yıl 4.kez katıldıkları Avrasya Pencere Fuarı ve 2018 yılı hedefleriyle ilgili bilgiler aldık.
PANJUR KEPENK KAPI Haberi
Akseki Yapı 4. Kez Pencere Fuarında Yerini Alıyor

Akseki

 

Akseki Yapı Panjur Bölüm Müdürü Erkan SertkayaAkseki Yapı Panjur Bölüm Müdürü Erkan Sertkaya’dan bu yıl 4.kez katıldıkları Avrasya Pencere Fuarı ve 2018 yılı hedefleriyle ilgili bilgiler aldık.

 

Firmanızı kısaca hatırlatmanızı istesek neler söylersiniz?

 

Akseki Yapı firması, bu yola ilk olarak 1984 yılında demir doğrama ile başlamış olup daha sonra bünyesine Alüminyum, PVC ve Panjur bölümlerini katarak bu günlerine gelmiştir. Şuanda ise Karabağlar’daki Merkez Ofis’te yapılan planlama doğrultusunda Çiğli tesisimizde panjur ve otomasyon, Menderes tesislerimizde ise PVC ve Alüminyum üretimlerimiz ile sektöre hitap etmekteyiz.

 

2017 Yılı hedeflerinizi ve beklentilerinizi karşılayabildiniz mi? Gelişme ve yeniliklerinizi anlatabilir misiniz?

 

Geride bıraktığımız yılda hedeflerimizin üstünde bir gelişim gösterdiğimizi söyleyebilirim. Özellikle panjur departmanında yapmış olduğumuz 2. üretim tesisi ve makine yatırımları ile üretim kapasitemizi 2 katına çıkardık. Ayrıca alüminyum bölümünde de birçok önemli projeye imza attığımızı belirtmem gerekir.

 

Akseki Yapı 4. Kez Pencere Fuarında Yerini Alıyor

 

19. Uluslararası Pencere Fuarı Avrasya 2018’den beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

 

Öncelikle 19. Uluslararası Pencere Fuarı’nın tüm sektöre hayırlı olmasını dilerim. Bu yıl 4. Kez katılım gerçekleştireceği miz  bu  fuarda marka bilinirliğimizin artması ve yeni pazarlar edinmek öncelikli hedefimiz olacaktır. Hepimizin de bildiği gibi bu hedeflerin en hızlı ve en basit yöntemleri arasında fuarlar başta gelmektedir. Sektörümüz ile ilgili baktığımız zaman bu fuarın en önemli fuarlardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.

   

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? 

 

Bu fuarda, daha önce olduğu gibi panjur ve otomasyon ürünlerimiz sergilenecektir. Bu dalda sahip olduğumuz White Form panjur profilleri, White Step panjur motorları ve otomasyon sistemleri, White Plus – Avrupa Tüp Motorları ve otomasyon sistemlerimiz baş rolü oynamakla birlikte, yeni yatırımımız olan 45 mm panjur lameli ve White Plus tente ve pergole motorlarımız ise ilk defa bu yıl standımızda yerini alacaktır.

 

Pencere fuarının yıl içinde sektörün içerisinde bulunduğu canlanma döneminde ne gibi etkiler yaratacağını öngörüyorsunuz?

 

Şunu  belirtmek isterim ki bu fuar sektörde sezon açılışı gibi görülmektedir. Ayrıca, özellikle yeni yatırımcıların bu fuarı beklediği ve kararlarının şekilleneceği göz önünde bulundurulursa sektörün çok acil ihtiyaç duyduğu bu canlanma döneminde fuarın önemi çok büyüktür.

 

Panjur sistemlerinin üretici ve satıcılarının son yıllarda gösterdiği artışı nasıl yorumluyorsunuz?

 

Geçmişten  bugüne baktığımız zaman panjur sistemlerinin kullanımında ciddi bir artışın olduğunu görüyoruz. Bu artışta olumlu yöndeki fiyat hareketlerinin, tüketicilerin bilinçlenmesi ve yapı sektöründeki inovasyonların baş sebepler olduğu nu düşünmekteyim. Böyle gelişen ve büyüyen bir pazarda oyuncu sayısının artması da gayet normal karşılanmalıdır.

 

Akseki

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı